logo

« atpakaļ izstāde - Bernard Pianta, Jean-Paul Turmel

Izstāde no Francijas


    Š.g. 14.martā Rīgā, viesnīcas „Hotel de Rome” Ātrija galerijā ir atklāta izstāde, kas iepazīstinās skatītājus ar diviem Francijas māksliniekiem -  gleznotāju Bernard Pianta (Bernārs Pjanta) un tēlnieku Jean Paul Turmel (Žans Pols Turmels). 

    Bernāra Pjantas daiļradi raksturo gleznu izlase „Parīze spoguļos”. Viņa glezniecība ir drosmīgi „nemūsdienīga”, kaut arī pasaulē cieņā ir arvien radikālāki eksperimenti. No audekla uz audeklu Bernāra Pjantas mentālais tēls izpaužas kā fantāziju un himeru labirints, vīrieša un sievietes pētošo, gaidošo un satiekošos skatienu spogulis. Slēgts visums, kurš atklājas gleznā kā  pēdējais vientulības mirdzums. Līdzīgu redzējumu var sastapt reti, tā manierīgums un satraucošā dīvainība neatstāj vienaldzīgu.

    Žans Pols Turmels savu darbu kopai devis nosaukumu „Spēka virzības”. Viņa skulptūras ir veidotas locīšanas tehnikā. Lai kāda būtu izmantojamā materiāla pretestība (biezs skārds, metāla plāksne), tas tiek liekts saskaņā ar tēlnieka ieceri. Kolonnas paceļas gaismā un sniedzas pret debesīm. Mākslinieks pakļaujas trauslajai rotaļai, kas ļauj slavināt formu un telpu, tādējādi atspoguļojot cilvēka redzes plašumu.
Pavisam citu savas darbības pusi Žans Pols Turmels mums atklāj gleznās, gravīrās un zīmējumos, kas ir nepieciešami, meditējot par izsapņotajiem monumentālajiem veidojumiem.

Izstāde būs atvērta līdz 20.aprīlim.